ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ, КРАЄЗНАВСТВА ТА ЕКСКУРСІЙ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Заснований 5 лютого 1948 року наказом обласного управління народної освіти як дитяча екскурсійно-туристична станція.

Директор – Коновалова Ганна Миколаївна.

Серед співробітників ОЦТКЕУМ кандидати і майстри спорту, судді першої та національної категорій, відмінники освіти, вчителі-методисти.

Спортивно-туристські об’єднання працюють на трьох рівнях.

Початковий. Гуртки загальнорозвиваючого спрямування, що сприяють виявленню здібностей дітей або розвитку їх інтересу до певних видів і напрямків діяльності.

Основний. Об’єднання, що розвивають стійкий інтерес, дають поглиблену підготовку за обраним напрямком і додаткову освіту.

Вищий. Об’єднання за інтересами для обдарованих дітей і юнацтва, спортсменів-Розрядників.

Спортивний туризм

Водний туризм - Ступеневі і категорійні походи бурхливими гірськими річками Карпат – Черемош, Дністер, Прут.
Пішохідний туризм – організація і проведення районних, міських, обласних змагань, семінарів, наметових таборів. Участь в ступеневих і категорійних походах, експедиціях Буковинськими Карпатами.
Гірський туризм – проведення обласних змагань в мальовничому урочищі Протяте Каміння, змагань рятувальних загонів.
Велосипедний туризм – одно- і багатоденні велопробіги дорогами Буковини, Карпат, Поділля, змагання з велотуризму. Щорічно туристські групи Буковини стають переможцями та призерами Всеукраїнського заочного конкурсу-чемпіонату на кращу туристичну подорож з пішохідного і водного туризму і спелеології.

Краєзнавство. Шкільні музеї.

ОЦТКЕУМ є координатором проведення обласного етапу Всеукраїнських експедицій: «Краса і біль України», «Історія міст і сіл України», «Україна вишивана». Щорічно у лютому, в рамках руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків» проводиться обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження”, який є своєрідним підсумком пошукової роботи краєзнавчих загонів області.